всі спорт споживач інновації відгуки

Промивання двигуна при заміні оливи: корисне чи шкідливе?

Запеклі суперечки прихильників і противників промивання двигуна при заміні оливи останнім часом загострилися через те, що нових автомобілів в країні зараз продається набагато менше, ніж старих. Тобто громадяни продають автомобілі один одному, а оновлення парку, на яке всі так сподівалися, значно сповільнилося. Тим часом старий автомобіль, як відомо, - кіт в мішку. Який вік і якість субстанції, що хлюпала в двигуні на момент продажу, - одному Богу відомо.

Звідси відразу слідують тези про необхідність промивання.

Коли промивання не потрібне?

Ви - перший і єдиний власник свого автомобіля;

Ви завжди міняли вчасно моторну оливу;

Ви впевнені в сервісі, в якому проводилися роботи;

В далекій дорозі вам ніколи не доводилося доливати аби що.

Коли краще мити?

Про промивання слід задуматися, купуючи автомобіль з рук, та ще й з непрозорою сервісною історією. Зустрічаються екземпляри двигунів, у яких відкладення з верхньої частини двигуна можна вигрібати буквально лопатою. Для цього бажано заглянути з ліхтариком в оливозаливну горловину, причому в бік: спритні продавці цілком можуть протерти ганчіркою видимі ділянки деталей головки блоку циліндрів.

Інший випадок - зміна типу масляної основи, наприклад при переході з мінералки на синтетику.

Варіанти промивання

Промивати двигун можна декількома способами.

П’ятихвилинна промивка. Її заливають в двигун перед заміною масла, змішуючи таким чином з вже відпрацьованим маслом. Далі дають двигуну попрацювати на холостому ходу п’ять (або десять) хвилин, зливають відпрацьоване, заливають свіжу оливу і ставлять новий фільтр.

Промивання, з якими можна проїхати деяку відстань. За 100 км пробігу до передбачуваної заміни оливи заливають препарат, і протягом цього пробігу намагаються особливо не ризикувати зайвий раз. Далі - стандартна заміна оливи і фільтра.

Промивальна олива. При цьому способі зливають відпрацьовану оливу і замість нього заливають спеціальну промивальну. Дають двигуну попрацювати на холостому ходу і зливають промивку. Ставлять новий фільтр і заливають нову оливу.

Зайва порція оливи. Спосіб, особливо рекомендований при зміні типу масляної основи, наприклад, при переході з мінерального на синтетичне. Його також можна рекомендувати для неабияких брудних двигунів, промитих одним з трьох вищенаведених способів. Злив старий продукт, заливають ту оливу, на якій передбачається подальша експлуатація двигуна.

Кількість оливи при цьому може бути мінімальною (літра два), тільки щоб згасла лампа тиску масла. У цьому випадку також рекомендується поганяти мотор на холостому ходу. Потім цей обсяг замінюється новою оливою з установкою нового фільтра. Для особливо дбайливих господарів є модифікація цього способу: замінити оливу і фільтр новими, поїздити нетривалий час, а потім провести ще одну заміну. При цьому на проміжній стадії оливи потрібно заливати не менш ніж по нижню мітку.

Загальні поради при промиванні

Слідкуйте за тиском оливи при роботі двигуна на всіх вищеописаних коктейлях, хіба що крім випадку заливки зайвої порції оливи. Будьте особливо обережні при промиванні дизельних і наддувних двигунів - у них питомі навантаження зазвичай трохи вище і масляне голодування абсолютно неприпустимо.

Дешево - сердито

В інтернеті на численних форумах пропонується промивка двигунів дизельним паливом, причому як чистим, так і розведеним навпіл з моторною оливою. Але фахівці стверджують, що паливо - це паливо, а промивати двигун краще одним з перерахованих вище способів. Солярова лазня може бути дуже некорисна сальникам і іншим гумовим ущільненням двигуна.

Кілька корисних порад при заміні оливи в сервісі

Намагайтеся не випускати з поля зору свій автомобіль під час цієї процедури. Так ви будете впевнені, що вам залили нову оливу і встановили новий масляний фільтр.

• Якщо не вдалося виконати попередню пораду, то при прийомі автомобіля подивіться рівень оливи на щупі. Олива має досягати верхньої мітки і бути досить світлою. Хоча в бензинових двигунах навіть після нетривалої роботи вона може потемніти, а в дизелях навіть почорніти. І все ж вона буде куди світліше, ніж до заміни.

Намагайтеся визначити, чи замінили фільтр. На одних автомобілях він видний зверху, на інших доступний тільки зі зняттям бризковика або захисту двигуна. У цьому випадку переконайтеся, чи є на цих елементах сліди демонтажу.

Найкраще замінювати оливу не рідше ніж в 7,5 тис. Км, тобто в два рази частіше, ніж рекомендує більшість автовиробників. У цьому випадку незалежно від умов експлуатації (місто або село) ви гарантовано уникнете прискореного зносу деталей двигуна. Тим у кого новенький автомобіль, слід одразу дотримуватися цього правила, а власникам second hand спочатку провести промивні операції, як зазначено вище, а потім дотримуватися тих же рекомендацій.

Всі новини

Нові тенденції ринку мастильних матеріалів в Україні: що змінилося?   - 2018-05-21 04:47
Добавки в мастильні матеріали: чому вони так важливі?   - 2018-04-19 20:56
Вихід нової класифікації API планується 1 травня 2018 року   - 2018-04-10 18:17
Ринок Промислових Мастильних Матеріалів   - 2018-03-29 14:19
Перемога партнерів Gulf - команди Mercedes-AMG в Сільверстоуні   - 2018-03-19 15:12
Новинка 2018 року: серия годинників Gulf Special Edition - TAG Heuer Monaco Gulf   - 2018-03-14 12:08
Синтетична олива VS мінеральна: що обрати?   - 2018-03-01 14:30
ЯК ПРАВИЛЬНО ПІДІБРАТИ МОТОРНУ ОЛИВУ ДЛЯ ДИЗЕЛЬНИХ ДВИГУНІВ?   - 2018-02-18 22:44
Класифікація моторних олив по АРІ   - 2018-02-11 23:24
У США чергове підвищення цін на мастильні матеріали   - 2018-02-01 16:57
Всі права захищені
+38 (044) 496-31-31
+38 (044) 496-52-19