всі спорт споживач інновації відгуки

Присадки до мастильних матеріалів

Багато хто знає, що до складу мастильних матеріалів входять присадки. Так що ж це таке, яких вони бувають видів і які завдання виконують? Ми розповімо детальніше.

 

До складу мастильних матеріалів входять добавки, так звані присадки, які покликані захищати металеві поверхні (наприклад, інгібітори корозії і іржавіння), а також мають підвищувати якість базової оливи.

Присадки можна поділити на:

 -Присадки, що поліпшують властивості базової оливи (наприклад, поліпшують індекс в’язкості),

-присадки, що додають нові властивості (наприклад, детергенти і диспергент),

- присадки, які запобігають втраті експлуатаційних властивостей оливи при використанні (наприклад, інгібітори окислення).

 

В’язкісні присадки (модифікатори в’язкості)

Збільшують в’язкість оливи і покращують її в’язкісно-температурні властивості (індекс в’язкості). Додані до оливи, вони збільшуються при високих температурах (набухають) і таким чином перешкоджають зменшенню в’язкості оливи з підвищенням температури. Подібні присадки входять до складу всесезонних моторних, трансмісійних та гідравлічних олив.

 

Депрессори

Низькомолекулярні полімери застосовуються в якості присадок, що знижують температуру втрати плинності олив (депрессорів). Введені в оливу депресорні присадки запобігають утворенню кристалічної сітки присутніх в оливі насичених вуглеводнів, що призводить до збереження його плинності при низьких температурах.

Депрессори входять до складу моторних, трансмісійних, гідравлічних та інших олив, призначених для роботи при низьких температурах.

 

Детергенти і диспергенти

Формують найбільшу групу присадок, які надають оливі нових властивостей (миючі та диспергуючі присадки). Вони утримують осад і продукти зносу елементів тертя в оливі при диспергованому стані. В результаті додавання цих присадок до складу мастильного матеріалу при його експлуатації досягається ефект «чистий двигун – брудна олива».

Присадки цього типу входять до складу моторних і спеціальних індустріальних олив.

 

Протипінні присадки

Присутність в оливі детергентів і диспергентів може призводити до зайвого вспінення оливи, що негативно впливає на її якість. Це призводить до необхідності використання протипінних присадок, завдання яких - зменшення поверхневого натягу між повітряними бульбашками і оливою, завдяки чому бульбашки швидко лопаються. В якості протипінних присадок використовують, в основному, силіконові полімери

 

Антиоксиданти

Головною функцією інгібіторів окислення (антиокислювальних присадок антиоксидантів) є обмеження небажаного процесу окислення працюючої оливи під впливом атмосферного кисню.

Антиоксиданти - це найбільш дорога група присадок, їх присутність впливає на подовження терміну експлуатації мастильного матеріалу, тому вони входять до складу всіх олив підвищеної якості.

 

Дезактиватори металів

 

Дезактиватори металів (деякі сполуки сірки, діаміни) - це присадки, що володіють здатністю утворювати комплексні зв’язки з металами, і таким чином нейтралізують їх каталітичні властивості.

 

Інгібітори корозії і іржавіння

 

Інгібітори корозії і іржавіння (антикорозійні присадки) захищають металеві поверхні, що знаходяться в контакті з металом, від корозійної дії кислотних продуктів-забруднення оливи. Запобігання корозійних змін досягається шляхом створення на їх поверхні захисних плівок. В даний час інгібітори корозії і іржавіння входять до складу всіх олив підвищеної якості.

 

Маслянисті присадки

 

Маслянисті присадки застосовуються для мінімізації зносу поверхонь, що труться і запобігання їх заїдання. В якості маслянистих присадок використовуються сполуки, що містять атоми сірки, хлору, фосфору або кисню, причому, зважаючи на шкідливий впливу хлору на природне середовище, ця група присадок поступово втрачає промислове значення.


Всі новини

Нові тенденції ринку мастильних матеріалів в Україні: що змінилося?   - 2018-05-21 04:47
Добавки в мастильні матеріали: чому вони так важливі?   - 2018-04-19 20:56
Вихід нової класифікації API планується 1 травня 2018 року   - 2018-04-10 18:17
Ринок Промислових Мастильних Матеріалів   - 2018-03-29 14:19
Перемога партнерів Gulf - команди Mercedes-AMG в Сільверстоуні   - 2018-03-19 15:12
Новинка 2018 року: серия годинників Gulf Special Edition - TAG Heuer Monaco Gulf   - 2018-03-14 12:08
Синтетична олива VS мінеральна: що обрати?   - 2018-03-01 14:30
ЯК ПРАВИЛЬНО ПІДІБРАТИ МОТОРНУ ОЛИВУ ДЛЯ ДИЗЕЛЬНИХ ДВИГУНІВ?   - 2018-02-18 22:44
Класифікація моторних олив по АРІ   - 2018-02-11 23:24
У США чергове підвищення цін на мастильні матеріали   - 2018-02-01 16:57
Всі права захищені
+38 (044) 496-31-31
+38 (044) 496-52-19